Κορυφή με… γκολάρες και τεσσάρα για Μπάγερ Λεβερκούζεν!

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν διέσυρε με 4-0 την προτελευταία Ουνιόν Βερολίνου

«Παράσταση» για έναν ρόλο και μάλιστα με τους θεατές να φεύγουν… γεμάτοι, αποδείχτηκε το εναρκτήριο χρονικά ματς της 12ης αγωνιστικής της Bundesliga, ανάμεσα στην Μπάγερ Λεβερκούζεν και την Ουνιόν Βερολίνου.

Με τις «ασπιρίνες» να κερδίζουν με το επιβλητικό 4-0, πετυχαίνοντας μάλιστα και τρία πανέμορφα γκολ, για να επανέλθουν στην κορυφή της βαθμολογίας!

Η Λεβερκούζεν ήταν σαφώς ανώτερη σε όλο το ματς, δεν είχε πολλές ευκαιρίες ωστόσο στο πρώτο ημίχρονο. Διάστημα στο οποίο κέρδισε πέναλτι για χέρι του Γέκελ, αλλά «ακυρώθηκε» με τη χρήση VAR. Τελικά, βρήκε γκολ προβαδίσματος με τον Γκριμάλντο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για έκτη φορά φέτος, στο 23’!

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «σιδερένιοι» κατέρρευσαν, δεχόμενοι τρία τέρματα μέσα σε διάστημα 27 λεπτών! Με την εκτέλεση κόρνερ του Χόφμαν και την κεφαλιά του Κοσουνού να μεγαλώνει το προβάδισμα της Μπάγερ, στο 53’.

Ενώ από νέα «στημένη» μπάλα και το χτύπημα του Γκριμάλντο, ο Τα σκόραρε ευρισκόμενος στο δεύτερο δοκάρι, για το 3-0 στο 57ο λεπτό…

Με την Ουνιόν να μην μπορεί να κόψει τον ρυθμό του αντιπάλου, οι γηπεδούχοι έφτασαν σε ένα ακόμα τέρμα, στο 83’, αυτή την φορά με τον Τέλα που σκόραρε δύο λεπτά αφότου μπήκε στο γήπεδο, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα και πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ στη Bundesliga.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση