Η Άιντραχτ… έκλεισε το σπίτι της Φράιμπουργκ!

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης υποχρέωσε την Φράιμπουργκ στην πρώτη εντός έδρας ήττα

«Καθάρισε» από… ημίχρονο η Άιντραχτ Φρανκφούρτης την Φράιμπουργκ, νικώντας την εκτός έδρας με 2-0 στο εναρκτήριο σημερινό (21/11) ματς της 12ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα, είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ με την κεφαλιά του Γκρίφο στο 18’ και το σουτ του Χέλερ στο «καπάκι», που έβγαλε ο Τραπ, ενώ ο Γερμανός γκολκίπερ των «αετών» διατήρησε το μηδέν και στο 24ο λεπτό.

Τελικά, κόντρα στην ροή του αγώνα, η Άιντραχτ πήρε το προβάδισμα με τον Λίντστρεμ να… ανοίγει λογαριασμό, στην 10η συμμετοχή του στο γερμανικό πρωτάθλημα, κάνοντας το 0-1 λίγο μετά το ημίωρο!

Ενώ, λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, ο Κόστιτς πέτυχε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους, χάρη σε εκτέλεση φάουλ από την οποία η μπάλα κατέληξε τελικά απευθείας στα δίχτυα του Φλέκεν…

Έτσι, η Φράιμπουργκ έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει το εντός έδρας ρεκόρ σερί αήττητων παιχνιδιών, που είχε το 2012 με δέκα, και παράλληλα έχασε για δεύτερη σερί αγωνιστική, μένοντας τρίτη και στο -6 από την πρώτη Μπάγερν Μονάχου.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση