Επιστροφή-εξπρές για τη Μάιντζ! (vid)

Κατάφερε με διπλό «χτύπημα» να διαμορφώσει το 2-2!

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Κολωνία και Μάιντς σε ένα πανέμορφο ματς και μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Στο 4ο μόλις λεπτό ο Ουθ κέρδισε πέναλτι σε σπρώξιμο από τον Νιακατέ και ο ίδιος έκανε το 1-0 από την άσπρη βούλα.

Στο 29’ ο Ονίσουο έκανε όμορφο κατέβασμα και σουτ αλλά ο Χορν έσωσε εντυπωσιακά και στο 44’ το μακρινό σουτ του Κάιντς, έξυσε το δοκάρι του Μίλερ.

Στο 50ο λεπτό το γυριστό του Κόρδοβα πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 53’ ο Ντρέξλερ έβγαλε από δεξιά τη σέντρα και ο Κάιντς με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έγραψε το 2-0.

Η Κολωνία συνέχισε να πιέζει και στο 58’ ο Σκιρί πάτησε περιοχή κι έκανε το σουτ αλλά ο Μίλερ έσωσε και στο 61’ η Μάιντς μείωσε κόντρα στη ροή του αγώνα. Ο Κέισον άνοιξε δεξιά στον Μπακού, εκείνος έκανε το γύρισμα με τη μία και ο Αβονίγι με πλασέ εξ επαφής, έγραψε το 2-1.

Και μάλιστα στο 72ο λεπτό ο Κουντέ πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-2. Η Κολωνία απείλησε στο 78ο λεπτό με κεφαλιά του Κόρδοβα, ενώ στην κόντρα ο Χορν νίκησε τον Ονίσιουο σε τετ α τετ. Το ματς άνοιξε και στο 79’ το σουτ του Μποέτιους πέρασε λίγο έξω ενώ 81’ ο Μίλερ είπε όχι σε γύρισμα του Κόρδοβα και στο 82’ η Μάιντς απείλησε ξανά με τον Κέισον.

Στο 86’ η κεφαλιά του Λάιζτνερ πέρασε μόλις έξω,

ΚΟΛΩΝΙΑ: Χορν, Λάιζτνερ, Σμιτς (83’ Εχιζίμπουε), Κάτερμπαχ, Μπόρναουβ, Σκιρί, Έκτορ (76’ Ρετζμπετσάι), Κάιντς (71’ Κίνγκσλεϊ), Κόρδοβα (83’ Τερόντε), Ουθ, Τίλμαν (46’ Ντρέξλερ)

ΜΑΪΝΤΣ: Μίλερ, Μαρτίν, Νιακατέ, Στ Γιούστε, Φενάντες, Μπακού, Κουντέ (83’ Λάτσα), Γι Ντονγκ Γουόν (56’ Αβονίγι), Ονίσιουο (84’ Μπούρκαρντ), Μποέτιους (83’ Μπαρέιρο), Κέισον.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση