Ήττα και παράπονα για το ακυρωθέν γκολ του Ζαχίντ (vid)

Η Ξάνθη… ξέρανε ξανά τον Παναθηναϊκό!

Έγκλημα και τιμωρία για τον Παναθηναϊκό, που δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα απέναντι στην Ξάνθη, με αποτέλεσμα μάλιστα να ηττηθεί κιόλας με 1-0 στη Ριζούπολη, από το τέρμα του Φοσερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για την 6η αγωνιστική της Super League 1.

Οι «πράσινοι» σκόραραν με τον Ζαχίντ στο 29’, σε μια φάση που εξετάστηκε μέσω VAR και το γκολ του κακώς δεν μέτρησε για οφσάιντ του Κολοβού, για να δουν τελικά τους ακριτες να φεύγουν αήττητοι απέναντι τους για πέμπτο σερί ματς, χάρη στην λανθασμένη χρήση της τεχνολογίας!

Έτσι, ο μεν Παναθηναϊκός έμεινε χωρίς νίκη όντας γηπεδούχος φέτος και παράλληλα προβλημάτισε με την φτωχή συγκομιδή του, την ίδια ώρα που ο αντίπαλός του όχι μόνο παρέμεινε αήττητος αλλά με πέντε νίκες σε έξι ματς, σκαρφάλωσε έστω και με παιχνίδι παραπάνω στην κορυφή της βαθμολογίας…

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός (4-4-1-1): Διούδης, Γιόχανσον, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ινσούα, Μπουζούκης (81’ Καμπετσής), Κουρμπέλης, Δώνης, Χατζηθεοδωρίδης (51’ Περέα), Ζαχίντ, Κολοβός (46’ Μακέντα).

Ξάνθη (4-1-4-1): Άμπαντ, Ντίρεσταμ, Μαλεζάς, Καρασαλίδης, Σόσα (78’ Φασίδης), Μουλέν (46’ Μασάδο), Κοβάσεβιτς, Ντε Αμορίμ, Στάρτζεον, Τερκι, Ρενέλα (59’ Φοσερ).