Ολική ανατροπή με Γιαννιώτα στο 93'!

Ο Λεβαδειακός νίκησε με 2-1 τον Μακεδονικό και κράτησε το +9 από τη δεύτερη Λάρισα

Ακάθεκτος Λεβαδειακός, συνεχίζει τρένο για την άνοδο!

Οι Βοιωτοί επικράτησαν με 2-1 του Μακεδονικού για την 22η αγωνιστική του Βόρειου ομίλου της Super League 2, σε ένα παιχνίδι που έμειναν πίσω στο σκορ, αλλά με ολική ανατροπή και δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο πήραν πολύτιμο «τρίποντο».

Έτσι, το σύνολο του Σωκράτη Οφρυδόπουλου παρέμεινε πρωτοπόρο και με 48 βαθμούς ανέβασε τη διαφορά στο +9 από τη δεύτερη, Λάρισα, έχοντας, όμως, παιχνίδι περισσότερο. Από την άλλη πλευρά, οι ηττημένοι με 26 βαθμούς υποχώρησαν στην τέταρτη θέση.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν δυνατό ξεκίνημα και πήραν το προβάδισμα στο 18’ με τον Σιμόνι, αλλά από εκεί και μετά ο Λεβαδειακός ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος. Στο 22’ έφτασε κοντά στην ισοφάριση, αλλά το σουτ του Ντα Κόστα βρήκε το αριστερό δοκάρι του Περντέου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 48’ με την κεφαλιά του Τσιριγώτη, ενώ η ανατροπή ήρθε στο φινάλε και με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιαννιώτα στο 90+3'.

Ελλάδα: Τελευταία Ενημέρωση