Ματσάρα με έξι γκολ στην Εσθονία

Ισόπαλες 3-3 αναδείχθηκαν Εσθονία και Σκόπια σε ένα απίθανο ματς

Απίθανο ματς ανάμεσα σε Εσθονία και Σκόπια, που ήρθαν ισόπαλες 3-3.

Σε ολόκληρη την διάρκεια του παιχνιδιού αγωνίστηκε ο Στέφαν Σπιρόφσκι της ΑΕΚ, ενώ ο Ιβάν Τρισκόφσκι έπαιξε για 64 λεπτά και αντικαταστάθηκε από τον Νεστορόφσκι.

Στο 3ο μόλις λεπτό, ο Κουσκ γύρισε την μπάλα χωρίς να βλέπει στον Χάιν, ο οποίος βρισκόταν εκτός θέσης κι έτσι τα Σκόπια προηγήθηκαν με τυχερό τρόπο. Στο 16’ ο Κάιτ έκανε το σουτ με τον Σισκόβσκι να του λέει όχι, ενώ στο 18’ ο Μπαράνοβ αστόχησε από κοντά και στο 23’ ο Χάιν έσωσε μετά από σουτ του Τραϊκόβσκι.

Στο 29ο λεπτό το σουτ του Βασίλιεβ πέρασε μόλις έξω, αλλά στο 33’ ο Πικ σέντραρε από αριστερά και ο Σάπινεν με πλασέ στο πρώτο δοκάρι έγραψε το 1-1. Στο 43’ το βολέ του Τριτσκόβσκι πέρασε ελάχιστα έξω.

Στο 46’ ο Κρειντα έσωσε μετά από σουτ του Αλιόσκι και στο 52’ ο Τριτσκόβσκι απείλησε ξανά αλλά ο Χάιν έσωσε και στο 61’ ο Σισκόβσκι είπε όχι σε σουτ του Μπαράνοβ αλλά ο Σαπινεν με προβολή έκανε το 2-1. Στο 67ο λεπτό τα Σκόπια κέρδισαν πέναλτι αλλά ο Τραϊόβσκι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στο 71’ το σουτ του Σπιρόβσκι έφυγε λιγο έξω.

Τελικά στο 75’ κέρδισαν πέναλτι και οι Εσθονοί και ο Λίιβακ έκανε το 3-1 από τα 11 μέτρα κι όμως στο 80ο λεπτό ο Πάντεβ μείωσε σε 2-3 και στο 88’ ο Ζάικοβ ισοφάρισε σε 3-3.

ΕΣΘΟΝΙΑ: Χάιν, Τενίστε, Μπαράνοβ, Κουσκ, Πικ, Λουτς (33’ Μάριν), Κρέιντα, Κάιτ (85’ Αϊνσαλού), Βασίλιεβ (70’ Λίιβακ), Σάπινεν (79’ Λεπικ), Σινιάβσκι (85’ Λιλάντερ).

ΣΚΟΠΙΑ: Σισκόβσκι, Ριστέβσκι, Ζάικοβ, Ριστόβσκι, Αλιόσκι, Σπιρόβσκι, Νικόλοβ (64’ Πάντεβ), Χασάνι (46’ Μπάρντι), Κοσταντίνοβ (76’ Στοϊανόβσκι), Τραϊκόβσκι (80’ Βελκόσκι), Τριτσκόβσκι (64’ Νεστορόβσκι)

Nations League: Τελευταία Ενημέρωση