Ζορίστηκε αλλά μπήκε με το δεξί η Γουέστ Χαμ

Η βαθμολογία στον όμιλο του Ολυμπιακού

Η Μπάτσκα Τόπολα δεν πήγε για... τουρισμό στο Λονδίνο, ζόρισε τη Γουέστ Χαμ αλλά εντέλει δεν απέφυγε την ήττα, 3-1, από την κάτοχο του Conference League, για τον όμιλο όπου μετέχει και ο Ολυμπιακός.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε δίχως γκολ, με τους Σέρβους να είναι άκρως ανταγωνιστικοί και να προκαλούν προβλήματα στην ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες.

Τα πράγματα όμως θα γίνονταν ακόμη χειρότερα για τους Λονδρέζους με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, καθώς στο 47ο λεπτό ήρθε το 1-0 για τη σερβική ομάδα!

Σκόρερ ο Στάνιτς, που πίεσε επιτυχώς τον Ογκμπόνα και του έκλεψε την μπάλα για να νικήσει στο τετ α τετ ττον Φαμπιάνσκι και να βάλει με την πλάτη στον τοίχο τη Γουέστ Χαμ.

Η εξέλιξη αυτή αφύπνισε τους γηπεδούχους, που κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση χάρη σε αυτογκόλ του Πέτροβιτς στο 66’.
Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Κουντούς έφερε την ολική ανατροπή των δεδομένων, σκοράροντας με ωραία κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γουόρντ-Πράουζ.

Το... κερασάκι στη λονδρέζικη τούρτα ήρθε στο 82’, όταν ένα ακόμη κόρνερ του Άγγλου μέσου έδωσε την ευκαιρία στον Σούτσεκ να σκοράρει με κεφαλιά, γράφοντας το τελικό 3-1.