Χωρίς ρίσκα στο πρώτο μέρος

Επαναληπτικός αγώνας για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ, με τη Μίλαν να υποδέχεται στο «Σαν Σίρο» τον Ερυθρό Αστέρα. σχύει το εκτός έδρας γκολ και σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος με τον πρώτο αγώνα (2-2), τότε θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

0291: AC Milan - FK Crvena Zvezda 22:00 («San Siro»)

Μίλαν: Τη βαριά ήττα με 3-0 από την Ίντερ δέχθηκε την Κυριακή (21/2) η Μίλαν στο ντέρμπι κορυφής, βλέποντας πια τους «νερατζούρι» να ξεφεύγουν στους τέσσερις βαθμούς. Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος, αφού και την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε από τη Σπέτσια με 2-0. Επίσης, ενδιάμεσα των δύο παιχνιδιών παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στο Βελιγράδι κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα, δεχόμενη μάλιστα το δεύτερο γκολ, έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα. Εν πάσει περιπτώσει όμως, η πρόκριση στην επόμενη φάση εξαρτάται αποκλειστικά από τα δικά της πόδια.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός λόγω τραυματισμού έμειναν οι Μπενασέρ (χαφ), Μάντζουκιτς (επιθετικός) και Μαλντίνι (επιθετικός). Εκτός λίστας ο Χάουγκε (εξτρέμ). Επιστρέφει ο Ντίαθ (μεσοεπιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Τομόρι, Ρομανιόλι, Ερνάντεζ, Μεϊτέ, Κεσί, Καστιγέχο, Κρούνιτς, Τσαλχάνογλου, Λεάο.

Ερυθρός Αστέρας: Σε αντίθεση με τη Μίλαν, ο Ερυθρός Αστέρας διανύει περίοδο εκπληκτικής φόρμας, αφού έχει να χάσει από τον περασμένο Οκτώβριο, ανεξαρτήτου διοργάνωσης. Συγκεκριμένα τελευταία του ήττα ήταν από την Χόφενχαϊμ εκτός με 2-0 στην πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Απ' εκεί και πέρα ακολούθησαν 23 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, εκ των οποίων τα 18 ήταν νικηφόρα. Την Κυριακή (21/2) παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη νίκη με 1-2 στην έδρα της Σουμπότιτσα. Όσο αφορά το Γιουρόπα Λιγκ, στον πρώτο αγώνα απέναντι στη Μίλαν ο Ερυθρός Αστέρας, ενώ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 77' κατάφερε με γκολ στο 90+3 να ισοφαρίσει σε 2-2 και να διεκδικήσει στον αποψινό επαναληπτικό τις όποιες πιθανότητες του για πρόκριση στους «16».

Αγωνιστικά νέα: Τιμωρημένοι οι Μιλούνοβιτς (στόπερ) και Ρόντιτς (μπακ-χαφ). Τραυματίας ο Εράκοβιτς (αμυντικός), ενώ προλαβαίνει ο Φάλκο (μεσοεπιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Μπόργιαν, Πάνκοφ, Ντεγκενέκ, Γκάγιτς, Γκόμπελιτς, Κάνγκα, Πέτροβιτς, Γκάβριτς, Μπεν, Ίβανιτς, Φαλτσινέλι.

*Απογοητευτική η Μίλαν το τελευταίο διάστημα και κόντρα στον σκληροτράχηλο Ερυθρό Αστέρα θα πρέπει να ιδρώσει για να πάρει την πρόκριση. Εκτιμούμε ότι οι Σέρβοι θα προσπαθήσουν τουλάχιστον για ένα ημίχρονο να κλείσουν τους χώρους και στη συνέχεια να ψάξουν για το γκολ που ούτως ή αλλιώς χρειάζονται. (Under 1,5 γκολ ημιχρόνου στο 1,54, η πιο ψηλή απόδοση στη Meridianbet)

EMPTY BET: Δημιουργήστε - Στοιχηματίστε - Κερδίστε!

Europa League: Τελευταία Ενημέρωση