Όρθια στη Γάνδη η Ρόμα (vid)

Οι «τζιαλορόσι» πήραν την ισοπαλία 1-1

Στους «16» έστω και με άγχος η Ρόμα, που ήρθε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Γάνδη κι ενώ είχε νικήσει με 1-0 στο πρώτο ματς.

Πριν τη συμπλήρωση του 1ου λεπτού η Ρόμα άγγιξες το γκολ, καθώς ο Μχιταριάν άνοιξε αριστερά στον Κολάροβ που έκανε το σουτ αλλά είδε την μπάλα να σταματά στο δοκάρι του Καμίνσκι.

Η Γάνδη είχε την απόλυτη υπεροχή στη συνέχεια και στο 25ο λεπτό ο Μπεζούς σέντραρε από δεξιά και ο Ντέιβιντ εξ επαφής αι σαν σε προπόνηση, πλάσαρε για το 1-0. Ωστόσο στο 29’ ο Μχιταριάν έδωσε κάθετα στον Κλάιφερτ που κινήθηκε διαγώνια και πλάσαρε για το 1-1.

Μάλιστα στο 32’ ο Μοχαμαντί σέντραρε από αριστερά, ο Ντέιβιντ πλάσαρε και πάλι ανενόχλητος μέσα από την περιοχή αλλά αυτή τη φορά η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.

Στο 55ο λεπτό ο Βτέιβιντ απείλησε και πάλι αλλά νικήθηκε από τον Λόπεθ και στο 64’ το νέο σουτ του Ντέιβιντ πέρασε λίγο έξω. Στο επόμενο λεπτό ο Οφόε απείλησε με φοβερό σουτ εκτός περιοχής

ΓΑΝΔΗ: Καμίνσκι, Μοχαμαντί, Νγκαντέ, Πλαστούν (80’ Νιγκμπό), Κάστορ Μοντέ, Οβούσου, Οφόε, Κουμς, Ντεπουάτρ (66’ Κβιλιτάια), Ντέιβιντ, Μπεζούς (66’ Τσακβετάντζε)

ΡΟΜΑ: Πάου Λόπεθ, Κριστάντε, Σπινάτσολα (67’ Σαντόν), Κολάροβ, Σμόλινγκ, Βερετού (78’ Φάτσιο), Μαντσίνι, Μχιταριάν, Ντζέκο, Πέρεθ (83’ Βιγιάρ), Κλάιφερτ