Διπλό-μαγκιά η Βασίλεια στη Μαδρίτη, με υπογραφή Μπεργκ η Κράσνονταρ!

Και τώρα κορυφή για τη Βασιλεία!

Οι Ελβετοί πέρασαν με άριστα το πολύ δύσκολο τεστ στη Μαδρίτη κόντρα στη Χετάφε, καθώς επικράτησαν 1-0 και πλέον αναρριχήθηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας και είναι το ξεκάθαρο φαβορί για την πρόκριση. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Φράι στο 18', ανοίγοντας το σκορ και παρά το γεγονός ότι από το 73' οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπούα, κατάφεραν να κρατήσουν τη νίκη.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Βασιλεία έχει μαζέψει 7 βαθμούς και είναι πλέον πολύ κοντά στην επόμενη φάση.

Στο άλλο ματς του ομίλου, ο Μάρκους Μπεργκ έβαλε την υπογραφή του.

Ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού οδήγησε την Κράσνονταρ στην εκτός έδρας νίκη επί της Τράμπζονσπορ με 2-0, ανοίγοντας το σκορ στο 49' ενώ ο Βιλχένα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη των Ρώσων, που επιτέλους ξεκόλλησαν το μηδέν και αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους για πρόκριση, τη στιγμή που ο τουρκικός σύλλογος μόλις στον έναν βαθμό στον πάτο της βαθμολογίας.