Ακάθεκτη η Σλόβαν, χαστούκι για Γουλβς(vid)

Μετά τον ΠΑΟΚ, καθάρισε και την Μπεσίκτας

Σλόβαν Μπρατισλάβας και Μπράγκα πανηγυρίζουν μετά την ολοκλήρωση της 1ης αγωνιστικής στον 11ο όμιλο. Οι δυο τους πήραν νίκες σήμερα απέναντι σε Μπεσίκτας (4-2) και Γουλβς (0-1) και έτσι... καμαρώνουν στην πρώτη θέση του.

Για την Σλόβαν Μπρατισλάβας ήταν μια ιστορική νίκη η σημερινή καθώς πρόκειται για την πρώτη της σε φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Μάλιστα, αυτή ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα με δύο τέρματα που σημειώθηκαν μέσα σε δύο λεπτά.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λιούμπισιτς έκανε το 3-2 και στην επόμενη φάση ο Μόχα έδωσε λόγο για ακόμη μεγαλύτερους πανηγυρισμούς στους γηπεδούχους με το 4-2.

Νωρίτερα οι παίκτες της Σλόβαν είχαν ανοίξει το σκορ αλλά οι Τούρκοι με τον Λιάιτς (29’) και τον Μποζίκοφ στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου είχαν πάρει το προβάδισμα. Ο Σπόραρ με το δεύτερο του τέρμα είχε ισοφαρίσει σε 2-2.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Μπράγκα με ένα γκολ και αρκετή τύχη πήρε μια μεγάλη νίκη 1-0 στην Αγγλία απέναντι στη Γουλβς. Στο 71ο λεπτό ο Ρικάρντο Όρτα έδωσε το προβάδισμα στους Πορτογάλους που άντεξαν την πίεση της Γουλβς και τελικά πανηγύρισαν στο τέλος.