«Ξέρανε» την Τσέλσι η Νιούκαστλ!

Οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 94ο λεπτό

Ήττα σοκ με 1-0 για την Τσέλσι μέσα στην έδρα της Νιούκαστλ, που λυτρώθηκε με γκολ στο τέλος.

Η Νιούκαστλ στο 12ο λεπτό είδε τον Βίλεμς να αποχωρεί τραυματίας, ενώ στο 15’ ο Έιμπραχαμ έστρωσε στον Μάουντ που αστόχησε για λίγο από ιδανικό σημείο. Οι «καρακάξες» απάντησαν στην ευκαιρία αυτή στο 19’, με τον Κέπα να λέει όχι σε σουτ του Σέλβεϊ, ενώ στο 22’ το σουτ του Ζοέλιντον σταμάτησε στο δοκάρι της Τσέλσι. Στο 33’ και η Τσέλσι είχε δοκάρι με τον Έιμπραχαμ ενώ στο 35’ ο Ντουμπράβκα είπε όχι σε σουτ του Τζέιμς και στο 40’ το σουτ του Χάντσον Οντόι, πέρασε μόλις έξω.

Στο 60ο λεπτό ο Κέπα έσωσε μετά από σουτ του Ζοέλιντον, ενώ στο 73’ ο Έιμπραχαμ ξέφυγε από τον Λασέλς αλλά πλάσαρε άστοχα. Και στ 90+4’ μετά από γέμισμα του Σεν Μαξιμέν, ο Χέιντεν με κεφαλιά έκανε το 1-0.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντουμπράβκα, Λασέλς, Κραφτ (70’ Σ.Λόνγκσταφ), Φερνάντες, Κλαρκ, Βίλεμς (12’ Ρίτσι), Σέλβεϊ (85’ Μ.Λόνγκσταφ), Σεν Μαξιμέν, Αλμιρόν, Χέιντεν, Ζοέλιντον

ΤΣΕΛΣΙ: Κέπα, Αθπιλικουέτα, Ρίντιγκερ, Κρίστενσεν, Τζέιμς (75’ Έμερσον), Καντέ, Μάουντ (67’ Μπάρκλεϊ), Ζορζίνιο, Χάντσον Οντόι, Γουίλιαν, Έιμπραχαμ (80’ Μπατσουαγί)