«Φρέναρε» την Τσέλσι η μαχητική Σαουθάμπτον! (vid)

Σερί ήταν και πάει

«Θύμα» έκπληξης έπεσε η Τσέλσι στο «St' Mary Stadium», μένοντας στο εκτός έδρας 1-1 κόντρα στη Σαουθάμπτον, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ στην ουσία «πλήρωσε» το κακό πρώτο ημίχρονό της, εκεί όπου δυσκολεύτηκε αρκετά στο να παράξει ευκαιρίες και να απειλήσει την αντίπαλη άμυνα. Μάλιστα, στη μοναδική φάση των φιλοξενούμενων δέχθηκε το 1-0 με όμορφη ενέργεια από τον Μιναμίνο (33').

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «μπλε» βελτιώθηκαν και έφτασαν στην ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι με τον Μάουντ στο 54', ωστόσο παρά τις προσπάθειες μέχρι το τέλος δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ολική ανατροπή.

Αποτέλεσμα που διατήρησε τη Τσέλσι στην τέταρτη θέση με 43 πόντους, ενώ όσον αφορά τους «άγιους», πήραν το πρώτο τους βαθμό μετά από πέντε διαδοχικές ήττες!