ΣΟΚ για Γιουνάιτεντ (vid)

Έχασε στην έδρα της απο τη Μπέρνλι

Ήττα σοκ για τη Γιουνάιτεντ που έχασε με 2-0 στην έδρα της από την Μπέρνλι αι δεν μπόρεσε να πλησιάσει την Τσέλσι. Από το 1962 είχε να κερδίσει στο Ολντ Τράφορντ η Μπέρνλι.

Στο 15ο λεπτό ο Μαρσιάλ έκανε κακό πλασέ από κοντά και στο 24’ ο Κρις Γουντ αστόχησε από κοντά με κεφαλιά. Στο 28’ ο Μάτα εξ επαφής σχεδόν έπιασε αέρα, ενώ στο 33’ ο Μαρσιάλ βρέθηκε σε θέση βολής αλλά έκανε κακό κοντρόλ και κόπηκε από τον Τέιλορ. Και τελικά στο 39’ μετά από εκτέλεση φάουλ από τον άξονα, ο Μι πήρε την κεφαλιά και ο Γουντ γύρισε όμορφα και πλάσαρε για το 0-1.

Το ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη, με την Μπέρνλι να παγώνει κι άλλο το «Ολντ Τράφορντ» στο 57ο λεπτό, όταν ο Ροντρίγκες με απίθανο σουτ από αριστερά έκανε το 0-2. Στο 75’ το σουτ του Μαρσιάλ κόντραρε σε σώματα και στο 83’ το πλασέ του Γκρίνγουντ πέρασε μόλις έξω ενώ στο 90’ ακυρώθηκε γκολ του Σο για επιθετικό φάουλ.

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Μαγκουάιρ, Γουάν Μπισάκα, Τζόουνς, Μάτιτς, Τζέιμς (69’ Σο), Φρεντ, Μάτα, Ουίλιαμς (69’ Λίνγκαρντ), Περέιρα (46’ Γκρίνγουντ), Μαρσιάλ

ΜΠΕΡΝΛΙ: Πόουπ, Λόουτον, Μι, Ταρκόβσκι, Τέιλορ, Κορκ, Γουέστγουντ, Χέντρικ, Ροντρίγκες, Γουντ, ΜακΝέιλ