Όρθια στο Λονδίνο η Γιουνάιτεντ (vid)

Ισοπαλία 1-1 απέσπασαν οι «κόκκινοι διάβολοι» στην έδρα της Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Τότεναμ και Γιουνάιτεντ και ουσιαστικά βγήκαν και οι δύο χαμένες στη μάχη που δίνουν για να προλάβουν την τετράδα. Προηγήθηκε η Τότεναμ με τον Μπερχβάιν, ισοφάρισε με πέναλτι ο Μπρούνο Φερνάντες.

Κακό ματς στο πρώτο 20ολεπτό με την πρώτη μεγάλη φάση να έρχεται στο 22’. Ο Φερνάντες έκανε από δεξιά το γύρισμα και ο Ράσφορντ πλασάρε από το πέναλτι αλλά ο Γιορίς έσωσε εντυπωσιακά με τα πόδια. Στο 25’ ο Φερνάντες έκανε το σουτ από αριστερά αλλά και πάλι ο Γιορίς ήταν εκεί και στο 27’ ο Μπερχβάιν πάτησε όμορφα περιοχή και με δυνατό σουτ έκανε το 1-0, με τον Ντε Χέα να χάνει την μπάλα.

Στο 30’ ο Φρεντ εκτέλεσε το φάουλ και ο Ράσφορντ πήρε αδύναμη κεφαλιά, με τον Γιορίς να διώχνει και πάλι ενώ στο 31’ ο Μπερχβάιν έφυγε στην κόντρα από δεξιά, σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι και ο Σον πήρε την κεφαλιά αλλά ο Ντε Χέα πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση.

Στο 54ο λεπτό το συρτό σουτ του Φερνάντες, βρήκε στο δοκάρι της Τότεναμ και πέρασε έξω, ενώ στο 64’ ο Ντάιερ πρόλαβε εντυπωσιακά τον Μαρσιάλ. Και στο 80ο λεπτό, ο Πογκμπά κέρδισε πέναλτι από τον Έρικ Ντάιερ και ο Φερνάντες έκανε το 1-1 από την άσπρη βούλα.

Η Τότεναμ έπαιξε με τη φωτιά και στο 90ο λεπτό ο Φερνάντες έκανε βουτιά στην περιοχή τη Τότεναμ, ο Μος έδωσε αρχικά το πέναλτι αλλά ο VAR διόρθωσε την κατάσταση. Στο 90+5' ο Γκρίνγουντ έκανε το διαγώνιο σουτ από δεξιά, με την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Οριέ, Ντέιβις, Ντάιερ, Σάντσες, Γουίνκς, Σισοκό, Λαμέλα (71’ Ζεντσον Φερνάντες), Μπερχβάιν (70’ Λο Σέλσο), Σον, Κέιν

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γουάν Μπισάκα, Μαγκουάιρ, Λίντελεφ (79’ Μάτιτς), Σο, Φρεντ (63’ Πογκμπά), ΜακΤόμινεϊ (89’ Μπεϊγί), Φερνάντες, Ράσφορντ, Τζέιμς (62’ Γκρίνγουντ), Μαρσιάλ (79’ Ιγκαλό)

Πηγή: aek365.gr

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Τελευταία Ενημέρωση