Άντεξε κόντρα στην Μπόρνμουθ η Γιουνάιτεντ

Και συνεχίζει να ελπίζει για Ευρώπη

Όρθια στο «Βιτάλιτι Στέιντιουμ» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Παρότι βρέθηκε δις με την πλάτη στον τοίχο, η ομάδα του Έρικ Τεν Χαχ έφυγε με ισοπαλία (2-2) από την έδρα της Μπόρνμουθ και συνεχίζει να ελπίζει για Ευρώπη.

Την ίδια ώρα, το σύνολο του Άντονι Ιραόλα μετράει μόλις μία ήττα στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της και έχει απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη, παίζοντας χωρίς άγχος.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, αφού ο Σολάνκε άνοιξε το σκορ στο 16’ μετά από ασίστ του Σένεσι.

Ωστόσο, η απάντηση των «κόκκινων διαβόλων» ήταν άμεση αφού ένα τέταρτο αργότερα ο Μπρούνο Φερνάντες έφερε το ματς και πάλι σε ισορροπία, γράφοντας το 1-1.

Η χαρά των φιλοξενούμενων κράτησε για λίγα λεπτά, όμως, μιας και ο Κλάιφερτ, από νέα ασίστ του Σένεσι, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Μπόρνμουθ στο 36ο λεπτό για το 2-1 του ημιχρόνου.

Ο Μπρούνο Φερνάντες το είχε πάρει προσωπικά, πέτυχε και το δεύτερο τέρμα της Γιουνάιτεντ για το 2-2 στο 65ο λεπτό, αλλά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Χάρινγκτον.