«Χλωμός» για το ντέρμπι της Άρσεναλ με Σίτι ο Σάκα

Ο Μπουκάγιο Σάκα αποχώρησε τραυματίας στην χθεσινή ήττα της Άρσεναλ

Έντονη ανησυχία επικρατεί στις τάξεις της Άρσεναλ αναφορικά με την διαθεσιμότητα του Μπουκάγιο Σακά για τον αγώνα πρωταθλήματος της Κυριακής (08/10) με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Σίτι…

Και αυτό γιατί ο διεθνής Άγγλος εξτρέμ αποχώρησε τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο της χθεσινής ήττας των «κανονιέρηδων» από την Λανς με 2-1 για το Champions League!

Συγκεκριμένα, ο Σάκα αντικαταστάθηκε από τον Φάμπιο Βιέιρα στο 34ο λεπτό του αγώνα της Τρίτης και ο Μικέλ Αρτέτα αποκάλυψε ότι το μυϊκό πρόβλημά του ήταν «αρκετά μεγάλο ώστε να μην μπορεί να συνεχίσει στο ματς και αυτό είναι προφανώς ανησυχητικό για εμάς».

Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που ο 22χρονος άσος τραυματίζεται εσχάτως, καθώς αποχώρησε κουτσαίνοντας από τον αγωνιστικό χώρο και στη νίκη της Άρσεναλ επί της Μπόρνμουθ με 4-0, το περασμένο Σάββατο στην Premier League.