Έσπασε το… ρόδι η Ρεν!

Πρώτη νίκη επικρατώντας 2-1 της Αζαξιό

Ύστερα από ένα ματς αρκετά… ροκ, η Ρεν νίκησε 2-1 την Αζαξιό και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη φετινή Ligue 1.

Πολλά τα νεύρα στην αναμέτρηση, με την ομάδα της Βρετάνης να ολοκληρώνει το ματς με εννιά παίκτες και τους Κορσικανούς να είχαν χαμένο πέναλτι με τον Μανγκανί, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Τεριέ ήταν εκείνος που έδωσε το προβάδισμα στη Ρεν στο 18’, με τον Ελ Ιντρίσι να ισοφαρίζει στο 57’. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι… συνήλθαν γρήγορα και πέντε λεπτά αργότερα πέρασαν εκ νέου μπροστά με τον Τεάτ, με το 2-1 να μένει μέχρι τη λήξη.

Νωρίτερα, νέα προβληματική εμφάνιση από Νις. Η ομάδα της Νίκαιας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη ούτε στην έδρα της Κλερμόν, από την οποία ηττήθηκε 1-0. Έτσι, οι «νισουά» έμειναν μόλις στους 2 βαθμούς έπειτα από τρεις αγωνιστικές.