Πέρασε από τη Βρετάνη και... γλυκοκοιτάζει Ευρώπη η Τουλούζ!

Με ανατροπή στο πρώτο ημίχρονο, η Τουλούζ πέρασε από την έδρα της Ρεν (1-2)

Πέρασε από την Βρετάνη και συνέχισε την ανοδική της πορεία η Τουλούζ!

Η ομάδα του Κάρλες Μαρτίνεθ επικράτησε 2-1 με ανατροπή της Ρεν για την 29η αγωνιστική της Ligue 1, δείχνοντας πως ξεμπερδεύει μια και καλή με τον κίνδυνο του υποβιβασμού, ούσα πλέον στο +10 από την επικίνδυνη ζώνη!

Παράλληλα, η Τουλούζ ρίχνει... κλεφτές ματιές για Ευρώπη και 6άδα, αφού απέχει 7 βαθμούς από τη Λανς!

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20' με τον Ντουέ, για να έρθει η απάντηση των φιλοξενούμενων που μέχρι το 32' είχαν ανατρέψει το σκορ χάρη στα τέρματα των Κάσερες και Ντιαρά!

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, το Στρασβούργο πανηγύρισε την τρίτη νίκη του στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, επικρατώντας 3-1 της Ρεμς.

Κομβικό σημείο, η κόκκινη που δέχθηκε η Ρεμς στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν στην επανάληψη δύο γκολ για το σπουδαίο αυτό τρίποντο.