Κέρδος νίκη και νεαρές

Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-0 (25-13, 25-16, 25-08)

O Property Gallery Απόλλων έκανε το αναμενόμενο, κερδίζοντας την Ομόνοια στο «Απόλλων Αρένα» με 3-0 σετ, αλλά η νίκη της Ολυμπιάδας την αφήνει στην 5η θέση. Κέρδος για τις Λεμεσιανές οι νεαρές που αγωνίστηκαν. Η Ομόνοια είχε τα καλά της διαστήματα ενώ έπαιξαν πολλές παίκτριες του πάγκου στην αποστολή της Λεμεσού.

Χωρίς πρόβλημα ο Property Gallery Απόλλων διαμόρφωσε από την αρχή σκορ ασφαλείας κερδίζοντας το πρώτο σετ 25-13 σε 25’ και έγραψε το 1-0 σετ.

Οι Λεμεσιανές προηγήθηκαν 10-06 στο δεύτερο σετ διατηρώντας την κυριαρχία της στο παιχνίδι. Το σκορ ξέφυγε οι «γαλάζιες» προηγήθηκαν 21-10 για να κερδίσουν 25-16 σε 18’ και αύξησαν σε 2-0 σετ.

Το τρίτο σετ ήταν ευκαιρία για να αγωνιστούν οι νεαρές των δυο ομάδων. Ο Property Gallery Απόλλων προηγήθηκε 23-07 για να επιβληθεί 25-08 σε 17’ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 σε 54’ αγώνα.

Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ(DLETSIEV):Ripnaya, Πέτρου Ε., Saini, Πέτρου Ε., Jenkins, Λάμπρου – Λίμπερο1: Ζακχαίου, Λίμπερο 2: Χριστοφόρου – Αλλαγές: Μιχαήλ, SimanovskiVeneva velikova, Συμεού.

ΟΜΟΝΟΙΑ (N. ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ): Οnuki – Χαραλάμπους, Παπασάββα Γ., Μαργιόλα, Popolitova, Αλεξάνδρου – Λίμπερο 1: Α. Χαραλάμπους, Λίμπερο 2: Σταύρου. – Αλλαγές: Μacklacky, Φότσιου, Κλατσιά