Ο Γιάννης «καθάρισε» πάλι για τους Μπακς

Τέταρτη σερί νίκη για το Μιλγουόκι στο NBA

Την τέταρτη σερί νίκη τους πανηγύρισαν οι Μπακς, μολονότι αυτή ήρθε με πολύ κόπο και καθόλου πειστική εμφάνιση. Επικράτησαν 129-125 των Πέλικανς στο Μιλγουόκι κι αυτό το οφείλουν σε μεγάλο βαθμό στον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Greek Freak δεν είχε… μόνο 38 πόντους (8/10 βολές, 12/22 δίποντα, 2/5 τρίποντα), 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 τάπα και μόλις 1 λάθος σε 38 λεπτά. Ήταν κι αυτός που όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 118-119 πήρε την κατάσταση στα χέρια του σημειώνοντας καθοριστικούς πόντους, ενώ έκανε κι ένα κρίσιμο μπλοκ στον Στίβεν Άνταμς στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Ο Κρις Μίντλετον με 31 και ο Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο με 24 πόντους τον ακολούθησαν σε απόδοση, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έπαιξε 8 λεπτά έχοντας ένα άστοχο τρίποντο, ένα ριμπάουντ, ένα κλέψιμο, μία τάπα και ένα λάθος.

Ο Ζάιον Γουίλιαμσον έκανε εμφάνιση… All Star για τη Νέα Ορλεάνη με 34 πόντους (τους 24 στο πρώτο ημίχρονο), , 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ 23 είχε ο Μπράντον Ίνγκραμ και 20 ο Λόνζο Μπολ. Ο Έρικ Μπλέντσο είχε 16 απέναντι στην παλιά του ομάδα, αλλά και ένα άστοχο τρίποντο για την ισοφάριση λίγο πριν το τέλος.

Δωδεκάλεπτα: 35-31, 69-68, 103-103, 129-125

NBA: Τελευταία Ενημέρωση