Αγρίεψε ο Γιάννης, πέρασαν από την Οκλαχόμα οι Μπακς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μπακς σε μια ακόμη νίκη.

Αφού έβγαλε τα νεύρα του για το δικό του μέτριο πρώτο ημίχρονο πάνω σε μια… πινακίδα των Θάντερ, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μετέτρεψε την οργή του σε ενέργεια και οδήγησε τους Μπακς σε νίκη στην Οκλαχόμα με 121-119.

Ο Greek Freak είχε 35 πόντους με 7/9 βολές, 11/16 δίποντα και 2/3 τρίποντα, καθώς επίσης 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 7 λάθη σε 36 λεπτά. Στο πρώτο ημίχρονο είχε μόλις 11 πόντους με 4/8 σουτ και 6 ριμπάουντ, αλλά στο δεύτερο ήταν ασταμάτητος.

Πάντως εκείνος που πέτυχε το σουτ του αγώνα ήταν ο Μπρουκ Λόπεζ, που με τρίποντο στα 25,4’’ πριν το τέλος έβαλε την ομάδα του μπροστά.

Ο Ντένις Σρέντερ με 25 και ο Σάι Γκίλτζους-Αλεξάντερ με 22 πόντους ξεχώρισαν από τους γηπεδούχους.

NBA: Τελευταία Ενημέρωση