«Κολοσσός» και στην Ρόδο ο Στυλιανός!

Ασταμάτητος ο 17χρονος πρωταθλητής μας κέρδισε άλλο ένα ITF δείχνοντας πως είναι φτιαγμένος για πολύ μεγάλα πράγματα

Από επιτυχία σε επιτυχία προχωρεί ο 17χρονος πρωταθλητής της Masters Tennis Academy, Στυλιανός Χριστοδούλου.

Πριν από λίγο ο ταλαντούχος πρωταθλητής μας κέρδισε άλλο ένα πρωτάθλημα «ITF Juniors U18» και συγκεκριμένα το «ITF G4 στην Ρόδο. Στον τελικό επικράτησε του Ισπανού Πάπλο Μαρσέλ Τόρες Αλμέιδα με 2-0 (6-2 και 7-6).

Η πρόοδος και η συνεχής βελτίωση του 17χρονου πρωταθλητή μας είναι πραγματικά εκπληκτική. Ο προπονητής του Γιάννος Χατζηγεωργίου, διευθυντής της Masters Tennis Academy, πιστεύει ακράδαντα ότι θ’ ακολουθήσουν πολλές μεγάλες επιτυχίες για το νεαρό πρωταθλητή μας που έχει το ταλέντο αλλά δουλεύει πολύ σκληρά επιδιώκοντας την συνεχή ανάπτυξη του.

Το Τουρνουά της Ρόδου, «ITF G4» είναι το έκτο διεθνές πρωτάθλημα που ο Στυλιανός κερδίζει μέσα στο 2021! Η θέση του στην παγκόσμια κατάταξη ανεβαίνει σταθερά με την προοπτική να φτάσει στη νέα χρονιά στους πρώτους 50 – 60 αθλητές της ηλικίας του!

Ο Στυλιανός Χριστοδούλου έχει κάνει εγγραφή στο Κατάρ Future 2021, 15,000 δολαρίων.

Τέννις: Τελευταία Ενημέρωση