![](assets/modules/wnp/articles/202302/478032/images/b_b_gmi_0927.jpg)
Την πρώτη του εντός έδρας εμφάνιση με τον ΑΠΟΕΛ αναμένεται να καταγράψει απόψε ο Φεντερίκο Μακέντα. Ο Ιταλός έκανε ντεμπούτο στην «Αρένα» κόντρα στην ΑΕΚ όπου αγωνίστηκε για ένα μισάωρο.
Στο αποψινό παιχνίδι με τον Απόλλωνα, ο υψηλόσωμος φορ εκτός απροόπτου θα συστηθεί στο κοινό του ΓΣΠ. Μάλιστα, υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες να βρεθεί και στο αρχικό σχήμα. Σε κάθε περίπτωση, ο Ιταλός θα ψάξει στο σημερινό ντέρμπι το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των «γαλαζοκιτρίνων».