Πλάνταξε στο κλάμα ο Φατζόλι (vid)

Η Γιουβέντους γνώρισε δεύτερη στη σειρά ήττα στη Serie A. Μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τη Λάτσιο στο «Ολίμπικο» με 2-1, τώρα οι «μπιανκονέρι» έπεσαν θύμα της εξαιρετικής Σασουόλο η οποία επικράτησε 1-0 στο «Mapei».

Το αρνητικό αποτέλεσμα αυτό για τη Γηραιά Κυρία ήρθε από το τέρμα του Ντεφρέλ στο 64ο λεπτό, με τον σκόρερ να δέχεται την μπάλα από μεγάλο λάθος του Φατζόλι που ουσιαστικά του… σέρβιρε το γκολ.

Μάλιστα, ο Μαξ Αλέγκρι μετά από αυτό το λάθος του 22χρονου χαφ ήταν έξαλλος με αποτέλεσμα να τον κάνει αλλαγή δύο λεπτά αργότερα, ρίχνοντας στο παιχνίδι τον Μιρέτι. Ο Φατζόλι, πάντως, δεν πήρε ιδιαίτερα ψύχραιμα τόσο την αλλαγή, όσο και το λάθος του με αποτέλεσμα να πάει στον πάγκο και να πλαντάζει στο κλάμα!

Ο Αλέγκρι, πάντως, φρόντισε λίγο αργότερα στη συνέντευξη Τύπου να υπερασπιστεί κατά κάποιο τρόπο τον Φατζόλι… «Όλοι κάνουν λάθη, ήταν λάθος, αλλά δεν ευθύνεται για την ήττα. Όλη η ομάδα δεν έπαιξε στο σωστό επίπεδο», διαβεβαίωσε ο Ιταλός τεχνικός.

Φατζόλι: Πλάνταξε στο κλάμα μετά την αλλαγή του Αλέγκρι