![](assets/modules/wnp/articles/202403/534831/images/b_ssak5638.jpg)
Ο στόχος της κατάκτησης του Κυπέλλου απο χθές εχει κάνει φτερά για την Ανόρθωση. Που πλεον καλείται να αναζητήσει ευρωπαΐκό εισητήριο απο το πρωτάθλημα όντας λίγο πίσω απο τους συνδιεκδηκητές.
Το 0-3 του πρώτου ημιχρόνου έγινε μεν 2-3 αλλά αυτό έγινε στο 90+4 μένοντας χωρίς επιπλεον χρόνο για την ομάδα του Γκαγιέγο να παλέψει για την ισοφάριση.
Η προσοχή τώρα στην Ομόνοια και στην δύσκολη έξοδο της Δευτε΄ρας.