Αισιόδοξος!

Μπορεί ο Απόλλωνας να γνώρισε την ήττα (1-0) στην χθεσινή αναμέτρηση με την ΑΕΚ, ωστόσο ο Κωνσταντίνος Μακρίδης εμφανίστηκε αισιόδοξος στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι.

Παρά το ότι οι πρωταθλητές έχασαν κι άλλο βαθμολογικό έδαφος, ο Κύπριος τεχνικός εξέφρασε πίστη πως η ομάδα μπορεί να ορθοποδήσει.

Οι δηλώσεις του:

«Κάναμε ένα ημίχρονο πολύ ισορροπημένο, απέναντί σε έναν πολύ καλό αντίπαλο. Το δεύτερο ημίχρονο χάσαμε λίγο την αυτοσυγκέντρωση μας, δεν μπήκαμε καλά τα πρώτα 15 λεπτά και αυτό μας στοίχησε. Νομίζω πως στη συνέχεια για 25 περίπου λεπτά παίξαμε πολύ καλά. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, δεν κερδίζει αυτός που χάνει τα περισσότερα, αλλά αυτός που σκοράρει. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την συνολική εμφάνιση των παικτών. Σε μεγάλο βαθμό και για μεγαλύτερο διάστημα ήμασταν καλύτεροι. Με αυτές τις εμφανίσεις και αυτή την ενέργεια να είναι σίγουρος ο κόσμος ότι θα ξαναπάρουμε τον Απόλλωνα εκεί που του αξίζει. Να ευχαριστήσω ξανά τους ποδοσφαιριστές μου, όχι μόνο αυτούς που αγωνίστηκαν αλλά όλους για τη συνέπεια και την αφοσίωση που έδειξαν αυτές τις εβδομάδες».