Η Αλ Νασρ ταπείνωσε χωρίς Κριστιάνο με 6-0 την Ίντερ Μαϊάμι

Σε ένα ματς που περίμεναν άπαντες πώς και πώς

Τι και αν όλοι περίμεναν πώς και πώς μία από τις τελευταίες τιτανομαχίες μεταξύ του Κριστιάνο Ρονάλντο και του Λιονέλ Μέσι; Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ έμεινε στην κερκίδα λόγω τραυματισμού και ο Αργεντινός παικταράς αγωνίστηκε για δέκα λεπτά στο φινάλε!

Παρόλα αυτά, το παιχνίδι ανάμεσα στην Αλ Νασρ και την Ίντερ Μαϊάμι ήταν… απολαυστικό. Κυρίως από πλευράς γηπεδούχων, αφού οι Σαουδάραβες ταπείνωσαν με το απίθανο 6-0 τους Αμερικάνους!

Τρελό ξεκίνημα στην αναμέτρηση, με την Αλ Νασρ να βρίσκει δίχτυα μόλις στο 3ο λεπτό, όταν ο Μπρόζοβιτς βρήκε τον Οτάβιο ο οποίος με τρομερό σουτ έγραψε το 1-0. Αυτό το γκολ έδωσε φουλ ψυχολογία στους γηπεδούχους που έκαναν ό,τι ήθελαν στο παιχνίδι, με τον Ταλίσκα στο 10’ έπειτα από εξαιρετική ομαδική προσπάθεια να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του και δύο λεπτά αργότερα ο Λαπόρτ πέτυχε το γκολ της χρονιάς, σκοράροντας πίσω από το ημικύκλιο του κέντρου!

Το τέμπο έπεσε στη συνέχεια, με την Ίντερ Μαϊάμι να βάζει φρένο στην ορμή των γηπεδούχων, οι οποίοι μπήκαν στο δεύτερο μέρος και πάλι φουριόζοι! Ο Ταλίσκα με πέναλτι στο 51’ σκόραρε για δεύτερη φορά στο ματς και έκανε το 4-0, με τον Μαράν στο 58’ να ανεβάζει και άλλο τον δείκτη του σκορ.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα, Ταλίσκα, στο 73’ πέτυχε χατ-τρικ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (6-0), με τον Μαρτίνο να περνά ως αλλαγή στο 83’ τον Λιονέλ Μέσι, με τον Αργεντινό να έχει ορισμένες ενοχλήσεις αλλά να αποφασίζει να γράψει συμμετοχή στη φιλική αναμέτρηση της ομάδας του.

Υπόλοιπες Χώρες: Τελευταία Ενημέρωση