Ξύπνησε και έριξε «τριάρα» στη Μαλίν η Άντερλεχτ

Επικράτησε με 3-1 και ανέβηκε στην έβδομη θέση

Σημαντική νίκη πέτυχε η Άντερλεχτ στην έδρα της Μαλίν με 3-1, παρουσιάζοντας δύο τελείως διαφορετικά πρόσωπα σε κάθε ημίχρονο,

Στο πρώτο μέρος η ομάδα των Βρυξελλών ήταν αρκετά νωθρή με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Bανλέρμπεργκε στο 15ο λεπτό, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Άντερλεχτ αφυπνίστηκε με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει στο 46ο λεπτό με σκόρερ τον Στρόικενς. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν «στροφές» και πέτυχαν το 2-1 και πάλι με τον Στρόικενς στο 67'.

Τέσσερα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 71' ο Φάμπιο Σίλβα πέρασε τον τερματοφύλακα της Μαλίν γράφοντας το 1-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Στην έβδομη θέση πλέον η Άντερλεχτ που κυνηγά την πεντάδα.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση