Τεσσάρα η Αϊντχόφεν και κορυφή!

Σε εξαιρετικό μομέντουμ η Αϊντχόφεν διέλυσε με 4-1 τη Βααλβάικ εκτός έδρας και βρέθηκε στην κορυφή της Eredivisie

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «32» του Europa League συνέχισε τις εξαιρετικές της εμφανίσεις, διέλυσε με 4-1 τη Βααλβάικ εκτός έδρας και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Αγιαξ, αν και με ματς περισσότερο.

Τέταρτη διαδοχική νίκη για την PSV, η οποία βρίσκεται σε εξαιρετικό μομέντουμ Η Αϊντχόφεν... καθάρισε το ματς στο τέταρτο, αφού στο 11ο λεπτό ο Γκάκπο πέτυχε το 1-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Ιχατάρεν σημείωσε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο, αμυντικά ήταν εξαιρετικοί και στο 71' με πέναλτι του Ντάμφρις (κέρδισε ο ίδιος το πέναλτι) πέτυχαν το 3-0. Η Βααλβάικ στην καλύτερή της φάση βρήκε δίχτυα με τον Στόκερς. Η Αϊντχόφεν στις καθυστερήσεις του ματς πέτυχε και τέταρτο γκολ με σκόρερ τον Μαντουέκε.

Αϊντχόφεν (4-4-2): Μβογκό, Μαξ (90΄Οπεγκαρντ), Μποσκαλί, Ντάμφρις, Τεζε, Γκέτσε (89΄Φιν), Σανγκαρέ, Ροσάριο, Ιχατάρεν, Μάλεν (67' Πιρόε), Γκάκπο (67' Μαντουέκε)

Πηγή: gazzetta.gr

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση