Συνεχίζει την τρελή πορεία της η Αϊντχόφεν, έκανε το 15/15!

Η Αϊντχόφεν συνεχίζει τον… καλπασμό της προς τον τίτλο

Τρένο δίχως στάσεις η Αϊντχόφεν! Η ομαδάρα του Πίτερ Μπος έκαμψε την αντίσταση και της Χέρενφεϊν, επικράτησε 2-0 και έκανε το 15/15, συνεχίζοντας την ξέφρενη πορεία της προς τον τίτλο.

Ο Τιλ στο 33ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Πέπι στο 78ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα για την Αϊντχόφεν, η οποία πέτυχε τη 15η νίκης της σε ισάριθμα ματς και έχει τέρματα 52-6.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Φόλενταμ λίγο έλειψε να κάνει τη… ληστεία της χρονιάς, αλλά λύγισε στις καθυστερήσεις στην έδρα της Φέγενορντ (3-1).

Ο Τίμπερ στο 13’ έδωσε σκορ στο ματς και προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Ζέεφουικ να ισοφαρίζει σε 1-1 στη μοναδική τελική της στο παιχνίδι! Και οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν σφιχτά έναν πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό ως το 94’, αλλά κατάφεραν να δεχτούν δύο γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια.

Ο Χιμένες, λοιπόν, στο 90’+4’ έγραψε το 2-1 και ο Παϊσάο δύο λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση