Ντέρμπι με φόντο την κορυφή

20η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Liga II στη Ρουμανία και η Κραϊόβα υποδέχεται στο «Ion Oblemenco» τη Φαρούλ Κοστάντζα.

0718: U Craiova 1948 SA - Farul Constanta 19:30 («Stadionul Ion Oblemenco»)

Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα: Προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ουνιβερσιτατέα Κλουζ, με το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης να έρχεται στο 70'. Δεύτερη φετινή ήττα για την Κραϊόβα που την έριξε στη τρίτη θέση και με τους 31 βαθμούς που συγκέντρωσε απέχει μόλις ένα από Βιτορούλ και Τιμισοάρα. Εάν καταφέρει σήμερα και πάρει τη νίκη απέναντι στην 4η Φαρούλ, θα πιάσει κορυφή και θα αποσπαστεί στο +2 από τις δύο πρωτοπόρους. Παράλληλα θα ανοίξει και τη διαφορά στους τρεις από τη σημερινή της αντίπαλο αλλά και την Καλαράσι, με τις οποίες αυτή τη στιγμή ισοβαθμεί.

Φαρούλ Κοστάντζα: Από εντός έδρας νίκη με 3-2 σε βάρος της Ρετσέα προέρχεται η Φαρούλ. Μέχρι το 67' προηγείτο στο σκορ με 2-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 2-1 τρία λεπτά αργότερα. Στο 85' ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 3-1, για να διαμορφωθεί το τελικό 3-2 στο 90+3. Στη τέταρτη θέση πλέον η Φαρούλ με 31 βαθμούς, όσους έχει και η επερχόμενη αντίπαλος της.

*Δεν υπάρχει πρόσφατη προϊστορία.

**Παιχνίδι ντέρμπι ανάμεσα σε δύο ομάδες που βρίσκονται σε ισοβαθμία και όποια πάρει τη νίκη ανεβαίνει κορυφή. Βάσει αυτού του γεγονότος το πιθανότερο σενάριο είναι να διεξαχθεί ένα δυνατό παιχνίδι με το σκορ να κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα. Επιλογή αυτή των 0-1 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και 1-2 γκολ στο δεύτερο, σε απόδοση 1.94, που είναι η μοναδική της αγοράς, μόνο στη Meridianbet.

REFER A FRIEND: Προτείνετε ένα φίλο σας και πάρτε μέχρι και €150 μπόνους!

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση