Ιδανική «φιέστα» της Σέλτικ με πρώτο σκόρερ Γιακουμάκη και γκολάρα από τον Έλληνα επιθετικό! (vid)

Ο Έλληνας επιθετικός έκλεψε τις εντυπώσεις με το πανέμορφο τέρμα που πέτυχε

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην φετινή σεζόν η Σέλτικ, «διαλύοντας» με 6-0 την Μάδεργουελ, με τον Γιώργο Γιακουμάκη να έρχεται από τον πάγκο και να σκοράρει δις, κερδίζοντας τον τίτλο του πρώτου σκόρερ στην κατηγορία.

Η Σέλτικ δεν βρήκε την παραμικρή αντίσταση και στην «φιέστα» του πρωταθλήματος επικράτησε με 6-0 της Μάδεργουελ, με τον Γιώργο Γιακουμάκη να κλέβει τις εντυπώσεις με το πανέμορφο τέρμα που πέτυχε.

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας επιθετικός μπήκε αλλαγή στο 62ο λεπτό και έξι λεπτά μετά σκόραρε με απίστευτο ανάποδο σουτ για το 5-0 των πρωταθλητών. Ωστόσο, δεν σταμάτησε εκεί και με ακόμη ένα τέρμα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης «στέφθηκε» πρώτος σκόρερ της Πρέμιερσιπ, μετρώντας 13 γκολ σε 21 εμφανίσεις, με μόλις 10 εξ αυτών να είναι στην αρχική ενδεκάδα.

Τα υπόλοιπα τέρματα για τους «Κέλτες» πέτυχαν οι Φουρουγιάσι (2), Τέρνμπουλ και Ζότα για το τελικό 6-0, που έκλεισαν ιδανικά την φετινή σεζόν, κατακτώντας το 52ο πρωτάθλημα στην ιστορία τους.