Στόχος να μην χάσουν

BET BUILDER: Δημιουργήστε τον δικό σας συνδυασμό!

Στο «Campbelltown Stadium» η Μακάρθουρ υποδέχεται τη Σέντραλ Κοστ Μάρινερς σε παιχνίδι για την 24η αγωνιστική της A-League Αυστραλίας.

1153: Macarthur FC - Central Coast Mariners FC 12:05 («Campbelltown Stadium»)

Μακάρθουρ: Την προηγούμενη αγωνιστική η Μακάρθουρ έδωσε μεγάλη μάχη στην έδρα της Περθ Γκλόρι, με τις δύο ομάδες να παρατάσσονται επιθετικά, χάνοντας μάλιστα και πάρα πολλές ευκαιρίες για γκολ. Επειδή όμως δεν ήταν καθόλου εύστοχες, έμειναν στην ισοπαλία 1-1, με τα γκολ να σημειώνονται από το πρώτο ημίωρο. Παρά την ισοπαλία στο Περθ, η Μακάρθουρ διατηρήθηκε στην πρώτη εξάδα των πλέι οφ, κόβωντας παράλληλα βαθμούς από μία ομάδα η οποία την κυνηγάει.
Αγωνιστικά νέα: Εκτός έμειναν οι Γιοβάνοβιτς (στόπερ) και Εμ' Μομπουά (χαφ). Επιστρέφουν από τραυματισμούς οι Οαρ (μπακ-χαφ) Μπενιάτ (χαφ).

Πιθανή ενδεκάδα: Φεντερίτσι, Μέρεντιθ, Σούσντζαρ, Μίλιγκαν, Ρόουζ, Πούγιο, Τζενρό, Νατζάρ, Ρουχς, Σουσαέτα, Ντάρμπισαϊαρ.

Σέντραλ Κοστ Μάρινερς: Αδικήθηκε ξεκάθαρα την προηγούμενη αγωνιστική η Σέντραλ Κοστ Μάρινερς στην έδρα της Μέλμπουρν Σίτι, αφού στο γκολ που δέχθηκε στο 59' είχε προηγηθεί φάουλ, ενώ στις καθυστερήσεις παρότι κέρδισε πέναλτι, μετά από παρέμβαση του VAR ο διαιτητής το πήρε πίσω, ακυρώνοντας έτσι την αρχική του υπόδειξη. Έτσι διατηρήθηκε στην 5η θέση με 36 βαθμούς, όσους έχει και η σημερινή της αντίπαλος.

Αγωνιστικά νέα: Πλήρης η αποστολή μετά τις επιστροφές των Μπάλαρντ (μπακ) και Χατς.
Πιθανή ενδεκάδα: Μπιριγκίτι, Κλίσμπι, Ρόουλς, Τόντζικ, Νίγκρο, Νισμπέτ, Στένσνες, Μπόζανιτς, Ντε Σίλβα, Σιμόν, Ουρένα.
Προϊστορία: Στη μοναδική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Μακάρθουρ, νικήτρια ήταν η Σέντραλ Κοστ Μάρινερς με 0-2.

03.01.21 A-League Μακάρθουρ Σέντραλ Κοστ Μάρινερς 0:2

*Κρίσιμο και για τις δύο το σημερινό παιχνίδι, όσο αφορά τη μάχη των πλέι οφ. Γι' αυτό περιμένουμε να τις δούμε να εστιάζουν τη προσοχή τους προτίστως στο να κρατήσουν το μηδέν και ύστερα να δώσουν έμφαση στο επιθετικό κομμάτι. (Χ ημίχρονο ή Χ τελικό στο 1.79 που είναι και η υψηλότερη απόδοση της αγοράς - Meridianbet).

Άλλες: Τελευταία Ενημέρωση