Όλα στραβά για Κριστιάνο Ρονάλντο

Αποκλεισμός, απίθανη χαμένη ευκαιρία και συνθήματα για Μέσι

Τα όνειρα του Κριστιάνο Ρονάλντο για κατάκτηση του Ασιατικoύ Champions League πήγαν περίπατο, αφού η Αλ Νασρ αποκλείστηκε στα πέναλτι στα προημιτελικά από την Αλ Αΐν. Η τελευταία είχε κερδίσει με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, ωστόσο παρότι προηγήθηκε με 2-0 στη ρεβάνς, είδε τους γηπεδούχους να στέλνουν το ματς στην παράταση με 3-2.

Εκεί η Αλ Αΐν ισοφάρισε, αλλά ο Κριστιάνο Ρονάλντο με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 118’ έκανε το 4-3 και έστειλε το ματς στα πέναλτι. Εκεί, ωστόσο, η ομάδα της Σαουδικής Αραβίας ήταν… αποκαρδιωτική, καθώς μόνο ο Πορτογάλος σταρ ήταν εύστοχος, ενώ αντίθετα απέτυχαν από την άσπρη βούλα οι Οτάβιο, Μπρόζοβιτς και Τέλες. Έτσι η αλάνθαστη στη διαδικασία Αλ Αΐν επικράτησε 3-1 και πέρασε στα ημιτελικά.

Στο παιχνίδι πήγαν όλα στραβά για τον Ρονάλντο. Στο δεύτερο ημίχρονο (61’) έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία της καριέρας του αστοχώντας προ κενής εστίας από τη μικρή περιοχή, ενώ στο 106’ απέτυχε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα σε τετ-α-τετ.

Άλλες: Τελευταία Ενημέρωση