Ματσάρα με 7 γκολ και σκόρερς τους Μέσι και Σουάρες!

Η Αλ Χιλάλ επικράτησε 4-3 σε φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο την Ίντερ Μαϊάμι

Τη φιλική νίκη επί της Ίντερ Μαϊάμι με το εντυπωσιακό 4-3 πανηγύρισε η Αλ Χιλάλ το βράδυ της Δευτέρας (29/01) στο Ριάντ!

Οι Σαουδάραβες ήταν εκείνοι που χαμογέλασαν στο φινάλε και πήραν αυτό το φιλικό ντέρμπι με τους Αμερικανούς, σε ένα άκρως εντυπωσιακό και συναρπαστικό ματς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν γρήγορα με 2-0 χάρη στα τέρματα των Μίτροβιτς και Αλ Χαμντάν στο 10' και 13ο λεπτό αντίστοιχα, με την Ίντερ να απαντάει στο 34' με το πρώτο τέρμα του Λουίς Σουάρες στον σύλλογο της Φλόριντα!

Στο δεύτερο μέρος ανέλαβε δράση ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος αφού μείωσε αρχικά από την άσπρη βούλα στο 54', δευτερόλεπτα αργότερα, έβγαλε μαγική ασίστ στον Ρουίθ με τον Ισπανό να φέρνει το ματς στα ίσα για το 3-3!

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάλκομ στο 88ο λεπτό, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του Ζόρζε Ζέσους!

Πηγή: Sport-fm.gr

Άλλες: Τελευταία Ενημέρωση