Και στο τέλος, κερδίζει πάντα ο Κριστιάνο - Winning goal για 211η φορά! (vid)

Ασταμάτητος ο Πορτογάλος

Το έκανε ξανά. Στο φινάλε της αναμέτρησης. Τρία λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε από το σημείο του πέναλτι και η Αλ Νασρ επικράτησε με 2-1 της Αλ Τάε!

Αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά της Αλ Νασρ σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες της Σαουδικής Αραβίας, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να είναι και πάλι ο απόλυτος πρωταγωνιστής της ομάδας του απέναντι στην Αλ Τάε, σκοράροντας για 211η φορά το νικητήριο γκολ στην καριέρα του!

Ο Πορτογάλος έδωσε την ασίστ στον Ταλίσκα, για το 1-0, στο 32ο λεπτό και παρά την ισοφάριση των γηπεδούχων, βρήκε τον τρόπο να δώσει το τρίποντο στην Αλ Νασρ. Μετουσίωσε σε γκολ το πέναλτι που έλαβε χώρα στο 87’, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και σημείωσε το 10ο του φετινό τέρμα!

Πηγή: england365