Δίκαιο το αμφίσκορο στο «National Sports»

REFER A FRIEND: Προτείνετε ένα φίλο σας και πάρτε μέχρι και €150 μπόνους!

Τέταρτη αγωνιστική στο Αφρικανικό Κύπελο Εθνών και η Ζιμπάμπουε υποδέχεται στο «National Sports» την Αλγερία.

1769: Zimbabwe - Algeria 15:00 (National Sports Stadium, Harare)

Ζιμπάμπουε: Βρίσκεται στη δεύτερη θέση του ομίλου με 4 βαθμούς, έχοντας μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα. Στη πρεμιέρα του Αφρικανικού Κυπέλου Εθνών εξήλθε ισόπαλη χωρίς τέρματα στην έδρα της με τη Μποτσουάνα, ενώ στη δεύτερη αγωνιστική πήρε εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Ζάμπιας. Ακολούθησε η ήττα από τη σημερινή της αντίπαλο με 3-1. Σ' εκείνο το παιχνίδι οι Αλγερινοί πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη ακολούθησε ακόμη ένα τέρμα από τον Μαχρέζ, αυξάνοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το μόνο που κατάφερε η Ζιμπάμπουε ήταν να μειώσει σε 3-1 στο 79΄με τον 24χρονο επιθετικό της Λιόν, Τίνο Καντεβέρε.

Αλγερία: Το απόλυτο μετρά η Αλγερία στο θεσμό, έχοντας κερδίσει κατά σειρά τη Ζάμπια με 5-0, τη Μποτσουάνα με 0-1 και τη Ζιμπάμπουε με 3-1. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου οι Αλγερινοί θα είναι η ομάδα που θα ολοκληρώσει τη φάση των ομίλων στη πρώτη θέση, όντας μια ομάδα με εμπειρία και πάρα πολλά αστέρια που αγωνίζονται σε μεγάλες ευρωπαϊκές ομάδες που την ανεβάζουν επίπεδο.

Προϊστορία: Ζιμπάμπουε και Αλγερία έχουν συναντηθεί άλλες επτά φορές ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης. Μία νίκη μετρά η Ζιμπάμπουε, έναντι τριών της Αλγερίας. Επίσης άλλα τρία παιχνίδια έληξαν ισόπαλα. Τέλος, στα έξι από τα επτά υπήρχε γκολ εκατέρωθεν. Δίκαια επιλογή λοιπόν το αμφίσκορο και το συναντάμε σε τιμές αουτσάιντερ στη Meridianbet.