Show Μέσι με δύο γκολ σε 22 λεπτά! (vids)

Στην πρώτη του εμφάνιση ως βασικός με την Ίντερ Μαϊάμι ο Μέσι έκανε πράγματα και θαύματα

Ο Λιονέλ Μέσι στην πρώτη του εμφάνιση ως βασικός με την Ίντερ Μαϊάμι, σκόραρε δύο γκολ σε 22 λεπτά, προκαλώντας φρενίτιδα στο MLS.

Ο Αργεντινός σταρ άνοιξε το σκορ κόντρα στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ στο 9ο λεπτό, μετά από ωραία συνεργασίας με τον Μπουσκέτς, που θύμισε Μπαρτσελόνα, αφού ο Ισπανός χαφ με εκπληκτική μπαλιά έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Μέσι, που με την δεύτερη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο 35χρονος μεσοεπιθετικός «χτύπησε» ξανά στο 22ο λεπτό, αφού ο Τέιλορ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Μέσι με την γνωστή του κίνηση βρέθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής και με υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα «γράφοντας» το 2-0 για την Ίντερ Μαϊάμι.

Στο 53ο λεπτό, ο Μέσι ανταπέδωσε μοιράζοντας την ασίστ για το 2ο γκολ του Τέιλορ και το 4-0.

Ποδόσφαιρο: Τελευταία Ενημέρωση