Τεσσάρα τις Apollon Ladies

Τα αποτελέσματα στο Πρωτάθλημα Γυναικών

Με τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής της Β΄ φάσης συνεχίστηκε σήμερα το Πρωτάθλημα Γυναικών Dimco.

Συνεχίζει ακάθεκτη η περσινή πρωταθλήτρια Apollon Ladies και μετά το 4-0 επί του Pyrgou Limassol FC έφτασε στους 57 βαθμούς, έξι περισσότερους από τον Pyrgo και με αγώνα λιγότερο.

Στον άλλο αγώνα του πρώτου ομίλου, η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε εκτός έδρας με 4-0 τη Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου και βρίσκεται στην τρίτη θέση με 45 βαθμούς.

Τα τέρματα της Ομόνοιας πέτυχαν η Σάρα Παπαδοπούλου (11', 85') και η Μαρινέλλα Παναγιώτου (16', 70' πεν).

Β΄ όμιλος
Με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου προηγείται η Γεροσκήπου με 1-0 εκτός έδρας της Νέας Σαλαμίνας. Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο.

Στο άλλο παιχνίδι, η Lakatamia FC στο γήπεδο της Δόξας Παλαιομετόχου κέρδισε με 8-0 την Champions Ύψωνα.