Πρωτάθλημα Γυναικών: Στο +11 η πρωτοπόρος ομάδα Apollon Ladies

Οι «κυανόλευκες» συνεχίζουν την αλάνθαστη πορεία τους

Μετά την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων της Εθνικής μας ομάδας Γυναικών στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, επιστροφή σε ρυθμούς Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco.

Για τον πρώτο όμιλο η πρωτοπόρος ομάδας Apollon Ladies συνεχίζει την αλάνθαστη πορεία της και με το νικηφόρο 2-1 επί της Νέας Σαλαμίνας Αρτοποιεία Πύργος μεγάλωσε τη διαφορά στους 11 βαθμούς.

Μετά και από το σημερινό αποτέλεσμα και ενώ απομένουν τέσσερις αγωνιστικές για το φινάλε και της δεύτερης φάσης, η ομάδα βρίσκεται κοντά στην κατάκτηση του τίτλου.

Στο 62ο λεπτό η Φρίντα άνοιξε το σκορ, στο 82ο λεπτό η Μικαέλα Χάλιου ισοφάρισε σε 1-1 και στο 90ο λεπτό η Φρίντα διαμόρφωσε το 2-1 για την ομάδα Apollon Ladies που έφτασε στους 54 βαθμούς.

Στο άλλο παιχνίδι του πρώτου ομίλου, η Λευκοθέα Λατσιών νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Λευκωσίας. Το αποτέλεσμα καθορίστηκε με πέναλτι της Ιφιγένειας Γεωργαντζή στο 50ο λεπτό.

Για το δεύτερο όμιλο σήμερα είχαμε τους αγώνες Ερμής Απόλλων - Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά 0-2 και Γεροσκήπου FC Ladies - ΑΕΛ Champions 0-0.

Γυναικείο: Τελευταία Ενημέρωση