Νίκη της Ομόνοιας στο ντέρμπι του Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ-18

Η Ομόνοια Λευκωσίας στο ντέρμπι της προτελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ-18 Amazons επικράτησε με 1-0 και σταμάτησε την αήττητη πορεία της ομάδας των Apollon Ladies.

Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα στο ντέρμπι που έγινε στο Στάδιο της Αναγέννησης Λυθροδόντα πέτυχε στο 36ο λεπτό η Αναστασία Μεσολογγίτου.

Με τη νίκη της η Ομόνοια έφτασε στους 45 βαθμούς και με αγώνα λιγότερο από την πρωτοπόρο Apollon Ladies, που παρέμεινε στους 46 βαθμούς.

Σε εκκρεμότητα βρίσκεται η απόφαση του Αθλητικού Δικαστή για τον αγώνα Ολυμπιακός Λευκωσίας Asprakis Kids FA Ladies - Ομόνοια Λευκωσίας (16η αγωνιστική). Ο αγώνας διακόπηκε στο 10ο λεπτό όταν η γηπεδούχος ομάδα, που άρχισε με οκτώ ποδοσφαιρίστριες, έμεινε με έξι ποδοσφαιρίστριες λόγω τραυματισμών.

Στην τελευταία αγωνιστική (23/3) η Ομόνοια θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ομάδα Kids Soccer Εθνικός Άχνας και η ομάδα Apollon Ladies θα φιλοξενήσει τη Lakatamia FC.