Εκτός έδρας νίκη της Εθνικής μας επί της Αρμενίας

Με νίκη της Εθνικής μας ομάδας Γυναικών επί της Αρμενίας με 2-1 ολοκληρώθηκε ο σημερινός φιλικός αγώνας στο Junior Sport Stadium.

Η Εθνική μας άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό με απευθείας κτύπημα φάουλ της Χρύσως Μιχαήλ και η Αρμενία ισοφάρισε στο 42ο λεπτό με μακρινό σουτ.

Στο 72ο λεπτό η Φρέντα από πλάγια θέση διαμόρφωσε το 2-1 για την Εθνική μας, δοκάρι στο 85ο λεπτό μετά από βολέ της Μαρινέλλας Παναγιώτου.

Κύπρος: Ματθαίου, Χαραλάμπους (57' Μ. Παναγιώτου), Χρ. Μιχαήλ (89' Σιακαλλή), Χάλιου, Γιάννου (73' Πίτσιλλου), Στ. Αντωνίου (46' Ε. Παναγιώτου), Αριστοδήμου, Χρυσοστόμου (46' Α. Μιχαήλ), Μ. Γεωργίου, Σάββα (46' Παπαδοπούλου), Φρέντα.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής όπως και στο φιλικό της περασμένης Πέμπτης όπου νίκησε η Κύπρος με 6-0, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετές ποδοσφαιρίστριες και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα.

Οι φιλικοί αγώνες εντάσσονται στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων και ήταν τα πρώτα φιλικά της Εθνικής μας με προπονητή τον Στέφανο Βοσκαρίδη.

Γυναικείο: Τελευταία Ενημέρωση