Νίκη με ανατροπή για την Εθνική Futsal επί της Εσθονίας

Με τέρμα του Τάχα Ελ Κέμπε

Με τέρμα του Τάχα Ελ Κέμπε 30 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, η Εθνική μας ομάδα Futsal νίκησε με 2-1 την Εσθονία και ξεκίνησε νικηφόρα την προσπάθεια της στον 1ο όμιλο του preliminary round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Σπουδαία νίκη για την Εθνική μας η οποία βάζει βάσεις πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Οι Εσθονοί προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό με τον Vnukov για να ισοφαρίσει ο Ανδρέας Σάββα για την Κύπρο στο 34'.

Επόμενος αντίπαλος για την Εθνική μας η Β. Ιρλανδία αύριο στις 11:00 στο  "Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία"

"Πετύχαμε μια αγχωτική αλλά πολύ σημαντική νίκη. Δεν τελείωσε τίποτα. Πανηγυρίζουμε για λίγα λεπτά και στρέφουμε την προσοχή μας στον αγώνα με τη Βόρεια Ιρλανδία ο οποίος υπό προϋποθέσεις, μπορεί να μας δώσει και την πρόκριση" δήλωσε ο προπονητής της Εθνικής μας Άθως Στυλιανού.

Κύπρος (Άθως Στυλιανού): Παρασκευάς Ψηλογένης, Νίκος Χατζηγεωργίου, Σάββας Ομήρου, Γιώργος Κρέκος, Ανδρέας Σάββα (Κυριάκος Στυλιανού, Δημήτρης Δημητρίου, Αχιλλέας Κωνσταντινίδης, Κώστας Κουλουμπρής, Χρίστος Κόκκινος, Τάχα Ελ Κέμπε, Νεόφυτος Λακούφης, Χρυσόστομος Παπασπύρου, Αλέξης Τσίτσος).