Σάρωσε τα πάντα η Ομόνοια!

Κέρδισε με 2-1 τον ΑΠΟΕΛ και κατέκτησε το πρωτάθλημα

Πέρασαν έξι χρόνια όμως η φετινή φουτσαλική Ομόνοια δεν μπορούσε να περιμένει άλλο! Μετά τη νίκη της με 2-1 επί του ΑΠΟΕΛ, έκανε το 3-1 στη σειρά των τελικών και κατέκτησε ένα ιστορικό τρεμπλ, πρώτο στην ιστορία της!

Κέρδισε τον ΑΠΟΕΛ στο σούπερ καπ, στον τελικό κυπέλλου και με μειονέκτημα έδρας πήρε και τους τελικούς για να αποδείξει τη φετινή ανωτερότητά της. Ο τέταρτος τελικός ήταν νευρικός και δεν πρόσφερε τις μεγάλες συγκινήσεις προηγούμενων αγώνων ανάμεσα στις δυο ομάδες, όμως ήταν τελικά το παιχνίδι που έκρινε τα πάντα.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με τη λήξη του ημιχρόνου με τον Σέζαρ, με τον ΑΠΟΕΛ να απαντά στο 28’ με τον Περικλέους. Το ματς άνοιξε, οι δυο ομάδες «χτύπησαν» τη νίκη και στο τέλος ήταν ο Βάντερσον στο 32’ που επανέφερε το προβάδισμα της Ομόνοιας. Προβάδισμα που κράτησαν μέχρι το τέλος για να πάρουν τον τίτλο, με τον Σκαμπύλη να είναι για άλλο ένα μεγάλο βράδυ της ομάδας του πρωταγωνιστής με τις αποκρούσεις του. Δείτε τις στιγμές στο φινάλε

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας:

40' Τέλος αγώνα. Η Ομόνοια ολοκλήρωσε το τρεμπλ.

39' Τελευταίο ενάμιση λεπτό με το σκορ στο 2-1. Έβγαλε τερματοφύλακα ο ΑΠΟΕΛ.

36' Τελευταία τέσσερα λεπτά, που ενδέχεται να κρίνουν τον τίτλο.

32' ΓΚΟΛ ο Βάντερσον! Ο Σέζαρ αυτή τη φορά έδωσε την πάσα και η Ομόνοια ξανά μπροστά!

30' Πήρε κάρτα ο Μαντέλι.

28' ΓΚΟΛ! Στα ίσα με Περικλέους ο ΑΠΟΕΛ και σε τροχιά μιας απίθανης ανατροπής.

25΄Ισορροπεί η Ομόνοια και διεκδικεί ένα δεύτερο γκολ.

22' Ξεκίνησε με δυο καλές στιγμές ο ΑΠΟΕΛ, που πρέπει να βρει γκολ για να μείνει ζωντανός.

20' Ξεκίνησε το β' μέρος.

20' Τέλος ημιχρόνου.

20' ΓΚΟΛ! Από ασσίστ του Μάντελι, ο Σέζαρ ανοίγει το σκορ για την Ομόνοια.

15' Το γκολ ακόμα δεν ήρθε με την μεγαλύτερη ευκαιρία να είναι από πλευράς ΑΠΟΕΛ με τον Σκαμπύλη να αποκρούει τετ α τετ. Η Ομόνοια συμπλήρωσε φάουλ.

10' Προς το παρόν μένουμε σε τελικές προσπάθειες χωρίς κάποιο γκολ.

5' Ακόμα δεν έχουμε σκορ με 1-2 φάσεις εκατέρωθεν.

19:00 Ξεκίνησε ο αγώνας.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Τελευταία Ενημέρωση