Ομόνοια: Ολοκλήρωσε με ήττα

Η ομάδα του Κώστα Χριστοδούλου θα μπορούσε να πάρει τη νίκη

Με ήττα ολοκλήρωσε την παρουσία της στο 3ο και τελευταίο παιχνίδι του main round του Champions League στο φούτσαλ η Ομόνοια. Οι «Πράσινοι» ηττήθηκαν με 6-5 απ’ την Λέο Αρμενίας σε ένα παιχνίδι στο οποίο η ομάδα του Κώστα Χριστοδούλου θα μπορούσε να πάρει τη νίκη.

Στο 8’ του αγώνα η Λέο πήρε το προβάδισμα όμως η απάντηση της Ομόνοιας ήταν άμεσα. Με δυο τέρματα του Μνατέλι έφερε τα πάνω κάτω. Στη συνέχεια ήρθε αυτογκολ απ’ τους Αρμένιους και το 3-1 ήταν γεγονός. Το ημίχρονο έληξε στο 3-2 με την Ομόνοια να δείχνει ικανή για όλα.

Στο β’ ημίχρονο ο Μαντέλι έγραψε το 4-2, όμως κάπου εκεί οι Αρμένιοι ανέβασαν στροφές. Με μια αντεπίθεση διαρκείας έφθασαν στην ανατροπή και μάλιστα το σκορ είχε φθάσει στο 6-4. Το μόνο που κατάφερε η Ομόνοια ήταν να μειώσει σε 6-5.