Εξάρα και πράσινο το «αιώνιο»

Έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα

Μετά από ένα σπουδαίο παιχνίδι που έγινε στο Λευκόθεο στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος φούτσαλ, η Ομόνοια κατάφερε να επικρατήσει με 3-6 του ΑΠΟΕΛ, δίνοντας έτσι συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα.

Οι γαλαζοκίτρινοι μπήκαν στο παρκέ πολύ πιο δυνατά από την Ομόνοια, ωστόσο οι φουτσαλιστές του Παναγιώτη Παρασκευά ήταν αποτελεσματικοί μπροστά από την εστία του Μιλιδώνης και τις πρώτες δύο ευκαιρίες που βρήκε τις μετέτρεψε σε γκολ με τους Μιχαήλ και Τσίτσο.

Το ΑΠΟΕΛ όμως έβγαλε αντίδραση και βρήκε τις απαντήσεις στα δύο γκολ που δέχθηκε και έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τα γκολ των Γκονσάλβες και Κωνσταντινίδη τα οποία ουσιαστικά διαμόρφωσαν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι πράσινοι ξεκίνησαν με γκολ του Τάχα Ελ Κέμπε να κάνει το 2-3. Ο Γκονσάλβες στην συνέχεια απάντησε για την ομάδα του ΑΠΟΕΛ και έφερε εκ νέου το ματς στα ίσα. Ελ Κέμπε μετά με άλλα δύο προσωπικά του γκολ έκανε το 3-5 για να έρθει ο Κουλλουπάς να διαμορφώσει το τελικό 3-6.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Τελευταία Ενημέρωση