Θρίλερ στο Λευκόθεο με την ΑΕΛ νικήτρια!

Μεγάλο διπλό για την ομάδα της Λεμεσού

Πρεμιέρα σήμερα για το Πρωτάθλημα Futsal περιόδου 2022 – 2023 που θα διεξαχθεί με τη συμμετοχή έξι ομάδων σε τρεις φάσεις.

Στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής, ο ΑΠΟΕΛ υποδέχτηκε την ΑΕΛ στο Λευκόδεο. Η ομάδα της Λεμεσού κέρδισε με 8-7 στη Λευκωσία.

Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 5-1. Στη συνέχεια στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό με τον ΑΠΟΕΛ να μειώνει και την ΑΕΛ να σκοράρει ξανά. Όμως στα τελευταία λεπτά το ΑΠΟΕΛ κατάφερε να μειώσει σε 7-8 και στο τελευταίο δευτερόλεπτο έχασε τεράστια ευκαιρία να σκοράρει, όμως το σουτ έφυγε λίγο έξω.

Έτσι η ΑΕΛ κράτησε το 8-7 υπέρ της και πήρε την πρώτη νίκη για φέτος.

Το 24sports σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Τέλος αγώνα. Μεγάλη νίκη για την ΑΕΛ με 8-7

40' Μεγάλη φάση για τον ΑΠΟΕΛ, στο τελευταίο δευτερόλεπτο, έγινε το σουτ, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

38' Πιέζει το ΑΠΟΕΛ για την ισοφάριση.

35' Γκολ σκοράρει ο ΑΠΟΕΛ με τον Ρεσάλα, κάνοντας το 7-8 και μειώνει σε ένα τέρμα τη διαφορά.

34' Προσπαθεί για την ισοφάριση το ΑΠΟΕΛ, θέλει ακόμη ένα γκολ για να μπει εντελώς στο παιχνίδι για κέρδος.

33' Μπαίνει για τα καλά στο παιχνίδι ο ΑΠΟΕΛ και μειώνει σε 8-6 με τον Κόκκινο.

32' Γκολ για το ΑΠΟΕΛ μειώνει και πάλι σε τρία γκολ τη διαφορά. 8-5 το ματς.

31' Γκολ 8-4 η ΑΕΛ.

30' Ανεβασμένη διάθεση από τους παίκτες του ΑΠΟΕΛ.

28' Μειώνει περισσότερο το ΑΠΟΕΛ σε 7-4 με τον Γκόις.

27' Μειώνει το ΑΠΟΕΛ σε 7-3.

25' Γκολ 7-2 για την ΑΕΛ.

24' Γκολ 6-2 για την ΑΕΛ.

22' Γκολ και μειώνει το ΑΠΟΕΛ σε 5-2 με τον Ρεσάλα.

21' Έναρξη δευτέρου μέρους.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ανώτερη η ΑΕΛ, εύστοχη, είχε την ουσία και προηγείται με 5-1 του ΑΠΟΕΛ.

20' 5-1 η ΑΕΛ με τον Σωκράτους, ο οποίος απέναντι από τον Ψηλογένη πλάσαρε εύστοχα.

19' Γκολ ξανά για την ΑΕΛ. Ο Ράφαελ ντρίμπλαρε τους πάντες και τον κίπερ και πέτυχε το δεύτερο του γκολ για σήμερα και το 4-1 για την ομάδα του.

18' Γκολ για την ΑΕΛ ξανά με τον Χατζηγεωργίου, ο οποίος μπήκε μέσα στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 3-1 για την ομάδα του.

17' Ισορροπημένο το παιχνίδι, ψάχνει την ισοφάριση ο ΑΠΟΕΛ.

14' Γκολ μειώνει το ΑΠΟΕΛ σε 2-1 με τον Σκαρπάρη.

11' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ με τον Ιακώβου.

9' Γκολ για την ΑΕΛ. Έκλεψε ο Χατζηγεωργίου και έκανε το πλασέ για να κάνει το 2-0.

8' Πολύ καλός ο ρυθμός του ματς με τις δύο ομάδες να θέλουν να παίξουν το παιχνίδι τους και να γίνονται φοβερές μάχες.

6' Προσπαθεί να ανέβει το ΑΠΟΕΛ.

5' Αλλαγή τριάδας για την ΑΕΛ.

4' Γκολ 1-0 για την ΑΕΛ, που πίεσε ψηλά με τον Κρέκο, έδωσε στον Ράφαελ, ο οποίος με πλασέ σκόραρε.

3' Λάθη από πλευράς ΑΠΟΕΛ, πιέζει ψηλά η ΑΕΛ.

2' Γέμισμα του Μιχαλίτση, έλεγξε ο Ψηλογένης την μπάλα και την άφησε να περάσει άουτ.