Εφτάρα για καλή αρχή

Ξεκίνησε ιδανικά η Ανόρθωση τη χρονιά στο φούτσαλ

Η Ανόρθωση ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τη φετινή σεζόν στο φούτσαλ επικρατώντας με 7-2 της Αθηαίνου εκτός έδρας. Η «Κυρία» είχε ρεπό στην πρώτη αγωνιστική και έτσι σήμερα έδωσε το πρώτο της επίσημο αγώνα.

Η επίσημη ενημέρωση:

Ξεκίνημα με το δεξί για την ομάδα μας στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις, μιας και επιβλήθηκε εκτός έδρας της Athienou A.C με 2-7.

Καδής, Βραχίμης, Κόκκινος, Κουππαρής και Γκαούτσο ήταν η αρχική πεντάδα από τον κόουτς, με την ομάδα μας να έχει τον πλήρη έλεγχο του πρώτου μισού της αναμέτρησης. Απόρροια της υπεροχής μας, το 5-0 του ημιχρόνου. Τα γκολ σημείωσαν οι Γκαούτσο, Ξενοφώντος Κουλουμπρής και Ζιαν Κάρλος(2).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν αισθητά πιο μειωμένος. Με την ομάδα μας να προηγείται με 0-7 ωστόσο οι γηπεδούχοι να μειώνουν σε 2-7, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Τα γκολ του δεύτερου ημιχρόνου πέτυχαν οι Γκαούτσο και Ζιαν Κάρλος