Με τεσσάρα στον τελικό

Η Ανόρθωση νίκησε με 4-2 το ΑΠΟΕΛ στον 3ο ημιτελικό του Πρωταθλήματος Futsal, έκανε το 2-1 στις νίκες σε βάρος του αντιπάλου της και προκρίθηκε στον τελικό.

Εκεί, θα διεκδικήσει τον τίτλο με αντίπαλο την Ομόνοια/Αραράτ που προκρίθηκε σε βάρος της ΑΕΛ. Ο πρώτος τελικός θα γίνει τη Δευτέρα 1 Μαϊου στην κλειστή αίθουσα Κίτιον στη Λάρνακα. Στις 4 Μαϊου ο δεύτερος τελικός και στις 8 του Μάη ο τρίτος τελικός (αν χρειαστεί). Πρωταθλήτρια θα αναδειχτεί η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις τρεις νίκες.

Ο σημερινός τελευταίος ημιτελικός της Ανόρθωσης με το ΑΠΟΕΛ ήταν συναρπαστικός και μέχρι το τελευταίο λεπτό, η πρόκριση παιζόταν. Το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με 1-0, η Ανόρθωση πήρε προβάδισμα με 3-1, το ΑΠΟΕΛ μείωσε σε 3-2 για να διαμορφωθεί το τελικό 4-2 40 δευτερόλεπτα πριν το τέλος με σκόρερ τον Κόκκινο.

Ο Περικλέους έδωσε προβάδισμα στο ΑΠΟΕΛ αλλά ο Φελίπε με δύο τέρματα πέτυχε το 2-1 για την Ανόρθωση που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Φουμάσα πέτυχε το 3-1, ο Λέο μείωσε για το ΑΠΟΕΛ σε 3-2, πριν ο Κόκκινος τελειώσει τον αγώνα στο τελευταίο λεπτό.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Τελευταία Ενημέρωση